AUTOWORLD Cariera

Te-ai gandit la o cariera in domeniul auto? Suntem mereu in cautare de persoane motivate care sa se alature echipei noastre. Urmareste pozitiile deschise si alege provocarea potrivita pentru tine!

Aplica spontan

Consilier clienti service Volkswagen

Anunt expirat

Responsabilitati:

Raspunde solicitarilor clinetilor nostri telefonic sau pe mail, respectiv in platforma noastra online

Aloca corect lucrarile de reparatii autovehiculelor pe posturile de lucru din atelier

Intelegerea nevoilor clientului si centralizarea nevoilor acestuia in programele specifice ale companiei

Pregatirea ofertelor de servicii, piese de schimb si accesorii catre clienti

Acordarea de consiliere in mediul online si telefonic clientilor companiei

Mentinerea unui standard calitativ ridicat pentru serviciile oferite clientilor

Cerinte:

Studii superioare (studii in domeniu tehnic constituie avantaj)

Abilitati de operare PC (Word, Excel)

Cunostinte de limba engleza

Excelente abilitati de comunicare si relationare

Promtitudine si spirit de responsabilitate

Beneficii:

Oferta: salar fix + bonusuri de performanta si beneficii conform Contractului Colectiv de Munca
• Tichete de masa in valoare de 18lei/zi lucrata – (ele nu se acorda in zilele de concediu de odihna, concediu medical, etc.) – in medie pentru 21 de zile lucrate/luna 378 lei net
• Prima de Pasti si de Craciun in valoare de 250 lei
• Abonament de servicii medicale la Regina Maria: consultatii, ecografii, analize medicale incluse, evaluari imagistice CT, RMN (odata/an)
• Evenimente pentru angajati sustinute de companie: Christmas Party, teambuildinguri, etc.
• Evenimente pt copiii angajatilor: Mos Nicolae – 6 decembrie (Petrecere pt copii + cadouri)
• Ajutoare sociale in bani pt evenimente deosebite: cu ocazia casatoriei: un salariu de incadrare din partea companiei, cu ocazia nasterii unui copil: doua salarii de incadrare din partea companiei, in situatia unui deces in familie a unei rude de gradul 1: un salariu de incadrare din partea companiei
• Discounturi/conditii speciale la reparatia masinii personale atat la piese cat si la manopera sau chiar la achizitionarea unei masini noi sau rulate
• Nr de zile de concediu de odihna / un an sunt 21, la care se adauga la fiecare 2 ani lucrati in compania Autoworld inca o zi pana la max 25 de zile de concediu de odihna/ an
• Acordarea de zi libera cu ocazia zilei de nastere a angajatului, valabila in saptamana in care este ziua respectiva de nastere
• Acordarea a doua zile libere angajatilor Autoworld, cu ocazia zilelor de 24 si 31 decembrie
• Bonusarea fidelitatii fata de companie la implinirea vechimii in firma de 5, 10, 15, 20, 25 de ani (500 lei, 1000 lei, 1500 lei, 2000 lei si respectiv 2500 lei).