AUTOWORLD Cariera

Te-ai gandit la o cariera in domeniul auto? Suntem mereu in cautare de persoane motivate care sa se alature echipei noastre. Urmareste pozitiile deschise si alege provocarea potrivita pentru tine!

Aplica spontan

Responsabil Piese de schimb si accesorii auto

Piese de schimb si accesorii VW

Data introducerii: 18 octombrie 2024

Responsabilitati:

  • Gestionează piesele auto specifice mărcii, face oferte și contribuie la lărgirea portofoliului de clienți;
  • Comanda necesarul de piese de schimb și accesorii, materiale consumabile pentru completarea în permanenţă a stocului prin utilizarea sitemelor informatice corespunzătoare;
  • Recepționează fizic marfă și întocmește notele de recepție de marfă;
  • Urmărește mișcările de stoc și întocmește solicitările de returnare a pieselor greu vandabile;
  • Identifică nevoia clienților și așteptările acestora referitoare la accesorii și piese de schimb;
  • Participă periodic la pregatirea și realizarea inventarul magaziei de piese auto;

Cerinte:

  • Studii tehnice și cunoașterea domeniului pieselor de schimb și accesoriilor auto
  • Repreziăta un avantaj studiile superioare în domeniul autovehiculelor rutiere
  • Excelente abilități de relaționare și comunicare;
  • Excelente abilități de operare PC;
  • Cunoștinte de limba engleză;
  • Foarte bună organizare și rigoare în gestiune, spirit de echipă, capacitate de efort , interes și inițiativă

Beneficii:

  • Tichete de masă 40 lei/zi lucrata
  • Primă de Crăciun și de Paști
  • Servicii medicale premium
  • Card de angajat cu discounturi la parteneri
  • Acces la tonomat băuturi calde (cafea, ceai și ciocolată caldă), fructe saptamanal
  • Evenimente pentru angajați și pentru copiii lor
  • Discounturi la produsele și serviciile oferite de companie
  • Dezvoltare personală și profesională, susținută financiar de către companie, abonament Bookster
  • Zile libere suplimentare față de cele prevăzute legal (ex.: zi de naștere, 24 și 31 decembrie)
  • Bonusuri de loialitate exprimate în bani și zile suplimentare de concediu
  • Ajutoare sociale în bani cu ocazia unor evenimente deosebite