Aplica spontan

Consultant vanzari

Data introducerii: 11 aprilie 2022

Responsabilitati:

O vanzare reusita implica o relatie de consiliere a clientilor cu privire la nevoia lor de mobilitate. Te vei ocupa de vanzarea autovehiculelor in functie de dorintele si nevoile clientului, in scopul realizarii target-ului de vanzari.

Pe langa procesul de vanzare, vei oferi suport si consliere cu privire la modalitatile de finantare si vei ajuta potentialii clienti in procesul de intocmire a dosarului de finantare.

Deoarece nu tot timpul clientii sunt cei care vin inspre tine, mentinerea si dezvoltarea bazei de date cu clienti este un punct important in munca ta.

Sa nu uitam ca sunt si alti jucatori puternici in jurul nostru, monitorizarea activitatii concurentei pe piata fiind una dintre activitatile cheie pe care le vei face.

Cerinte:

  • Excelente abilitati de comunicare, relationare si negociere
  • Persoana dinamica si proactiva
  • Cunoasterea limbii engleze (cerinta obligatorie)
  • Permis de conducere categoria B (cerinta obligatorie)
  • Bune abilitati de operare PC (Word, Excel, Internet)
  • Cunostinte tehnice in domeniul auto (constituie avantaj)

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv (salariu fix si bonusuri in functie de performante);
  • Pachet de beneficii suplimentare care include tichete de masa, servicii medicale premium, diverse prime, card de angajat cu anumite discounturi si alte surprize;
  • Sustinere din partea companiei in dezvoltarea personala si profesionala;
  • Mediu de munca placut si dinamic;