AUTOWORLD Cariera

Te-ai gandit la o cariera in domeniul auto? Suntem mereu in cautare de persoane motivate care sa se alature echipei noastre. Urmareste pozitiile deschise si alege provocarea potrivita pentru tine!

Aplica spontan

Economist

Financiar contabil

Data introducerii: 08 august 2024

Responsabilitati:

- Evidenta contabila a operatiunilor financiare ale companiei, in conformitate cu principiile generale ale contabilitatii
- Verificarea exactitatii documentelor si operatiunilor contabile referitoare la incasari si varsaminte si a altor operatii financiare
- Participa la inventarierea patrimoniului societatii in conformitate cu deciziile sefilor ierarhici si efectueaza valorificarea inventarierii
- Verifica soldurile contabile la sfarsitul fiecarei luni
- Intocmește registrele de casa, generează ordine de plata bancare in sistemul on-line bancar și opereaza jurnalele de banca
- Documente primare: verifica facturile în conformitate cu cerințele legale, inregistreaza si tine evidenta acestora
- Deconturi de cheltuieli - verificare, înregistrare
- Evidenta cheltuielilor în avans
- Respecta principiile contabile, legislatia în vigoare din domeniu
- Verifica jurnalele lunare de TVA atât de achizitii cât și de cumparari
- Intocmește si verifica declarațiile fiscale lunare
- Intocmește diverse rapoarte - situatia fluxurilor de numerar, situatia neîncasatelor, situația furnizorilor neplatiti periodic sau la cerere.

Cerinte:

- Studii superioare finalizate in domeniul contabilitatii si informaticii de gestiune
- Excelente abilitati de operare in Microsoft Office;
- Experienta in domeniul financiar contabil de minim 2 ani
- Atitudine proactiva, persuasiv si perseverent; meticulozitate, acuratete, responsabilitate, seriozitate.

- Bune abilitati de comunicare, orientare spre rezultat si atitudine de activator
- Spirit de initiativa si capacitate de a lucra in echipa, dar si individual.

Beneficii:

  • Tichete de masa(40lei/zi)
  • Prima de Craciun si de Pasti
  • Servicii medicale premium
  • Card de angajat cu discounturi la parteneri
  • Acces la tonomat bauturi calde (cafea, ceai si ciocolata calda)
  • Evenimente pentru angajati si pentru copiii lor
  • Discounturi la produsele si serviciile oferite de companie
  • Dezvoltare personala si profesionala, sustinuta financiar de catre companie
  • Zile libere suplimentare fata de cele prevazute legal (ex.: zi de nastere, 24 si 31 decembrie)
  • Bonusuri de loialitate exprimate în bani si zile suplimentare de concediu
  • Ajutoare sociale în bani cu ocazia unor evenimente deosebite